“Енергоатом” поскаржився АМКУ на НКРЕКП через формування ціни на вугілля

"Енергоатом" поскаржився АМКУ на НКРЕКП через формування ціни на вугілля

Добавлено: 24.01.2019 Версия Для Печати
Добавить комментарий

Антимонопольний комітет України (АМКУ) отримав заяву НАЕК "Енергоатом" щодо можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, зазначено в повідомленні комітету.
Так, "Енергоатом" просить АМКУ зобов'язати регулятора скасувати пункт 3.1. постанови №289 від 3 березня 2016 року, згідно з яким затверджується порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на е/ е щодо її розрахунку з використанням у формулі показників індикативної ціни на вугілля та його транспортування.
"Цей пункт постанови НКРЕКП, на думку заявника, призвів до перерозподілу коштів оптового ринку електроенергії на користь генерувальних компаній ТЕС за рахунок відповідного зниження тарифу на електричну енергію АЕС", – наголошується в повідомленні.
Як повідомлялося, НКРЕКП наприкінці квітня 2016 року почала застосування нового порядку формування прогнозної ОРЦ на електроенергію, яка впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів. Порядок, зокрема, передбачає визначення ціни вугілля за формулою "вартість у порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну".
Дію формули "Роттердам +" буде припинено з липня-2019 у зв'язку з переходом до нового ринку електроенергії.
НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики у цих сферах.
Джерело

Рубрики: Без рубрики

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *